Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Jesień plecień - MB Books

„Jesień plecień” autorstwa Margarett Borroughdame to feeria kolorów, to brykanie po szeleszczących dywanach i pomarańczowe od dyń domy. To rude wiewiórki w parkach objadające się orzechami, ostatnie motyle na astrach i zabawy kasztanowymi ludkami. Jesień plącze dni słoneczne z deszczowymi, dodaje do nich szczyptę szronu, owija babim latem i smakiem powideł śliwkowych. Taka jest jesień, „Jesień plecień” – album wierszy jesiennych dla dzieci!

Dzieci kochają jesień i uwielbiają rysować. Dlatego kiedy wydawnictwo MBBooks rozpisało w czerwcu 2016 roku ogólnopolski konkurs dla bibliotek publicznych i szkolnych na rysunki do albumu wierszy jesiennych, kilkaset dzieci z całej Polski przysłało swoje prace. Te nagrodzone znalazły się w bogato ilustrowanej książce. Konkursowi patronowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie, a także portale: Miasto Dzieci, Dzielnica Rodzica, Juniorowo, e-szkrab, Rozwiń Skrzydła, Papierowy Pies i kwartalnik Dziecko Najlepsza Inwestycja.

„Jesień plecień” jest czwartym z serii albumów wierszy dla dzieci na cztery pory roku, obok „Wiosny radosnej”, „Rozkosznego lata” i „Nie takiej mroźnej zimy”.

Patroni wydania: TVP ABC, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Czas Dzieci, Magazyn „Dziecko-Najlepsza Inwestycja”, Dzielnica Rodzica, Miasto Dzieci, e-szkrab.pl; Rozwiń Skrzydła.info; Papierowy Pies.pl, Juniorowo.pl.

Gdyby poprosić dziecko o narysowanie jesieni, nie używałoby szarych i ponurych kredek. Jesień w dziecięcej główce jest pełna kolorów, wesołej zabawy i czekających przygód. Dokładnie taka jak na kartach tej książki. (...)

Anna Perlińska – Supeł, Redaktor naczelna „Miasto Dzieci”

Książka jest bardzo fajna i ma fajne wiersze. Można o nich dużo rozmawiać. To dobrze, bo przecież ja jestem taaaka gaduuuła.

Julka, 6 lat, córka Karoliny Chodkowskiej, redaktorki serwisu e-szkrab.pl

Lekkie jak babie lato i kolorowe jak jesienne liście - kolejny tomik wierszyków do zakochania się w każdej porze roku...

Agnieszka Pietrzak, „Dziecko- Najlepsza Inwestycja”

Parametry publikacji „Jesień plecień”:

Oprawa: twarda, szyta, kolor

Strony: ilość stron 36, kolor

Okładka: tektura 2 mm, folia mat, lakier punktowy

Wielkość: 200×200 mm

Dla dzieci w wieku 4-10 lat

Opinie czytelników

Lekkie jak babie lato i kolorowe jak jesienne liście – kolejny tomik wierszyków do zakochania się w każdej porze roku…

Agnieszka Pietrzak, „Dziecko- Najlepsza Inwestycja”

Książki Margarett Borroughdame mają dobrą energię. Niezależnie od tego, czy za oknem jesienne drzewa płoną w słońcu różnymi odcieniami czerwieni, czy też wokół panuje szarość i jesienna plucha, wiersze zebrane w tomiku Jesień plecień nastrajają optymizmem i każą spojrzeć na tę najmniej lubianą porę roku nieco łaskawszym okiem. Jesień z wierszy Margarett Borroughdame jest kolorowa, radosna i pełna uroku. Pachnie kasztanami, powidłami śliwkowymi i dyniową zupą. Przede wszystkim zaś zaprasza dzieci do zabawy i do uważnej obserwacji przyrody – małych zwierząt, kwiatów, babiego lata…

Ewa Gruda – Kierownik Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie

Ciekawy ten tomik, ciekawy niezwykle. I jesień ma tu zupełnie inne oblicze. Mało jest deszczu dzwoniącego o szybę, mało dżdżu, mało słoty. Mało pluchy, szarugi i chłodu. Jest za to jesień w kolorze dyni, jesień śliwkami pachnąca i liśćmi szeleszcząca. Urokliwa niesłychanie.
Borroughdame jesień odczarowuje i redefiniuje. Taką jesień da się lubić. Taką jesienią zachwycić się można.
Poznajcie ją koniecznie!

Anna Hacuś – Krawczyk, „Czas Dzieci”

Książka jest bardzo fajna i ma fajne wiersze. Można o nich dużo rozmawiać. To dobrze, bo przecież ja jestem taaaka gaduuuła.

Julka, 6 lat, córka Karoliny Chodkowskiej, redaktorki serwisu e-szkrab.pl

Chłód, plucha i mgły… Tak kojarzyła mi się jesień. Dzięki wierszom Margarett Borroughdame spojrzałam na tę porę roku łaskawszym okiem i dostrzegłam barwne liście, apetyczną zupę dyniową, pyszne powidła śliwkowe, urokliwe kasztanowe ludziki i magiczne wstążki babiego lata. Ach, jaka piękna ta jesień!

Małgorzata Przybyłowicz- Nowak, Redaktor naczelna, „Dzielnica Rodzica”

Gdyby poprosić dziecko o narysowanie jesieni, nie używałoby szarych i ponurych kredek. Jesień w dziecięcej główce jest pełna kolorów, wesołej zabawy i czekających przygód. Dokładnie taka jak na kartach tej książki. Jeśli więc chcecie spojrzeć na jesień z optymizmem, zajrzyjcie tutaj.

Anna Perlińska – Supeł, Redaktor naczelna „Miasto Dzieci”