Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Rozkoszne lato - MB Books

„Rozkoszne lato” – album wierszy letnich dla dzieci autorstwa Margarett Borroughdame to „migawki o lecie” pisane słowem, rysunkiem i zdjęciami. Niektóre wiersze „mrugają” do czytelnika oczkiem, niektóre mają głębokie „drugie dno”. Wszystkie, bez wyjątku, są tak beztroskie, radosne i ciepłe, jak wymarzone lato!

„Rozkoszne lato” to prawdziwa (rozkoszna!) uczta dla zmysłów i gimnastyka dla wyobraźni. Już po kilku pierwszych wersach dzieci przeniosą się do krainy pełnej letnich atrakcji, poczują na buzi promienie słońca, nad ich głowami przelecą kolorowe motyle, poczują smak malin i jagód, zanurzą dłonie w nagrzanym piasku. Czy lato dopiero będzie, czy „przed chwilą” się skończyło, to niezmiennie za nim tęsknimy, bo żadna inna pora roku nie oferuje tego, co właśnie lato niesie ze sobą. Wiersze z albumu czytane latem umilą wakacyjne wieczory, a może zachęcą dzieci do przygotowania domowych letnich przedstawień.
Rysunek na okładkę albumu wykonały dzieci, a ilustracje wierszy przypominają te narysowane ręką dziecka. Na końcu albumu znajduje się miejsce na własny wiersz i zdjęcie małego czytelnika – to prowokacja do własnej twórczości. Dzieci uwielbiają plastyczne i słowne kolaże, a połączenie różnych technik ilustratorskich w książce ze słowem to znak dla dziecka do rozwijania własnej twórczości i zabawy z wyobraźnią.

Książkę objęły patronatem: Radio Bajka, portale: MiastoDzieci.pl, Benc.pl. e-szkrab.pl, PapierowyPies.pl, DzielnicaRodzica.pl, Juniorowo.pl, RozwińSkrzydła.pl, oraz czasopisma: „Teraz Wilanów” i „Dziecko Najlepsza Inwestycja”.

Inne albumy w serii wierszy na cztery pory roku to: „Nie taka mroźna zima”, „Wiosna radosna” i „Jesień plecień”. Każdy album to 15 wierszy, w sumie 60, pokazujących uroki danej pory roku z punktu widzenia dziecka.

Tęsknisz za ciepłem, słońcem i wakacjami? Możesz mieć to wszystko przez cały rok za sprawą uroczych wierszy, za każdym razem, gdy otworzysz Rozkoszne lato! Po prostu słodka książka!

Radio Bajka

To wiersze na letni podwieczorek. Obrazy, wspomnienia, marzenia. Wiersze pełne pięknego wakacyjnego dzieciństwa i delikatności.

Patryk Rogoziński, tata, muzyk, kompozytor, nauczyciel

Popłakałam się! Z tęsknoty za dzieciństwem, tym ze wspomnień. Cuda maleńkie.

Małgorzata Brochocka, felietonistka

Parametry publikacji „Rozkoszne lato”:

Oprawa: twarda, szyta, kolor

Strony: ilość stron 36, kolor

Okładka: tektura 2 mm, folia mat, lakier punktowy

Wielkość: 200×200 mm

Dla dzieci w wieku 4-10 lat

Opinie czytelników

Świat w wierszach Margarett Borroughdame to perspektywa dziecka, ale czy na pewno tylko dziecka? Przecież wszyscy uśmiechamy się na wspomnienie letnich przygód z dzieciństwa, kiedy przygodą był niezapomniany smak racuszków z pierwszymi jabłkami, strasznie rozbite kolano i spacer bez kaloszy w deszczu… Wszyscy tęsknimy za beztroską i rozkosznym latem…

Lidia Skrajna, mama, babcia, psycholog

„Rozkoszne lato” to zbiór zabawnych wierszy, odsłaniających uroki ciepłej pory roku. Czyta się je z wielką przyjemnością – pachnie tu sianem, kwiatami, leśnymi owocami. Zanurzamy się w świecie beztroskich dziecięcych wspomnień – o wakacjach, letnich wyprawach w las, nadmorskich spacerach. Jeśli będziemy mieć „Rozkoszne lato” na półce – żadne chłody nie będą nam straszne. Wystarczy, że sięgniemy po tę książkę, pełną uroczych ciepłych fotografii i rysunków, a promień słońca rozjaśni każdy pochmurny dzień.

Portal Rozwiń Skrzydła

Tęsknisz za ciepłem, słońcem i wakacjami? Możesz mieć to wszystko przez cały rok za sprawą uroczych wierszy, za każdym razem, gdy otworzysz Rozkoszne lato! Po prostu słodka książka!

Radio Bajka

To wiersze na letni podwieczorek. Obrazy, wspomnienia, marzenia. Wiersze pełne pięknego wakacyjnego dzieciństwa i delikatności.

Patryk Rogoziński, tata, muzyk, kompozytor, nauczyciel

„Rozkoszne lato” przywołuje wspomnienia minionych wakacji – pełno tu letnich smaków, zapachów, słonecznego światła, ciepła piasku na plaży… Przywołuje dźwięczące śmiechem historie słonecznych miesięcy i obiecuje kolejne wakacyjne przeżycia. Do czytania i oglądania o każdej porze roku!

Juniorowo.pl

Popłakałam się! Z tęsknoty za dzieciństwem, tym ze wspomnień. Cuda maleńkie.

Małgorzata Brochocka, felietonistka

Aż zapachniało latem. Na każdej karcie mieszka tu lato. Jest w soczystej trawie, w barwach motyla, w promieniach słońca, odgłosach przyrody i orzeźwiających smakach. Angażuje wszystkie zmysły i przenosi dzieci oraz dorosłych w najpiękniejszy czas w roku. Jeśli tęsknicie za zapachem lata, tu go odnajdziecie.

Anna Perlińska-Supeł, Redaktor Naczelna „Miasto Dzieci”

Migające w słońcu, igrające z morską pianą, o smaku lodów malinowych… Wierszyki, w których lato trwa cały rok.

Dziecko- Najlepsza Inwestycja, www.zakupydladziecka.pl

Zapach siana, promyk słońca na twarzy, aromat malin, spokój, radość i beztroska – to wszystko można poczuć, zaczytując się w wierszach Margarett Borroughdame. Lekka lektura i dla dzieci, i dla rodziców – aby powstpominać, odprężyć się i zanurzyć w świecie wyobraźni.

Dzielnica Rodzica