Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Nie taka mroźna zima - MB Books

„Nie taka mroźna zima” – album wierszy zimowych dla dzieci” autorstwa Margarett Borroughdame to „migawki” o zimie pisane słowem, rysunkiem i zdjęciami. To książka nie tylko na zimowe wieczory! Autorka zamyka w 15 wierszach „wszystko to” co w zimie najradośniejsze i najzabawniejsze. Przekonuje, że Mikołaj jest naprawdę, i że gwiazdkowe prezenty są również dla tych którzy byli troszkę niegrzeczni. Zachęca dzieci do aktywności: do szukania ścieżek ze ślizgawkami, jazdy na sankach, na łyżwach, na nartach. Zachęca do cieszenia się „małymi wielkimi” zimowymi rzeczami: do porównywania płatków śniegu, i do łapania ich w biegu, spacerowania po skrzypiących iskierkach brokatu, „turlajek” w białym puchu, rzeźbienia aniołów w wielkich zaspach śniegu, spędzania rodzinnych wieczorów przy kominku i konfiturach z malin oraz do tworzenia własnych zimowych albumów. Na ostatnich stronach „Nie takiej mroźnej zimy” jest miejsce na własną twórczość małych czytelników – dzięki napisaniu własnego wiersza o zimie i wklejeniu własnego zdjęcia dzieci będą czuły, że album należy do nich i jest wspaniałym wspomnieniem zimowych chwil.

Książkę objęły patronatem – magazyn „Dziecko Najlepsza Inwestycja” oraz portale: Miasto Dzieci, e-szkrab.pl, Juniorowo.pl, papierowy pies.pl, Dzielnica Rodzica.

„Nie taka mroźna zima” jest albumem z serii wierszy dla dzieci na cztery pory roku autorstwa Margarett Borroughdame. Każdy album to 15 wierszy, w sumie 60, pokazujących uroki danej pory roku z punktu widzenia dziecka. W skład serii wchodzą: „Nie taka mroźna zima”, „Wiosna radosna”, „Rozkoszne lato”, „Jesień plecień”.

Rzadko się zdarza, by wiersze o zimie zamiast zmrozić lub przyprawić choćby o lekkie dreszcze, tak bardzo rozgrzewały serce i rozum. Polecam!

Grzegorz Raczek, „Papierowy Pies”

Czytając te wiersze, zaczyna się tęsknić za mroźną i pełną zabaw na śniegu zimą. (…) Zima jest piękna, a ta w wierszach Margarett Borroughdame jeszcze piękniejsza i bardziej kochana.

Aneta Demianowicz, Redaktor naczelna e-szkrab.pl

Hu, hu, ha! Wcale nie taka zła! Wesoła, zachęcająca do zabawy, kolorowa i… rymowana – taką zimę znajdziemy na kartach tej uroczej książeczki. Do czytania i zabawy (..).

„Dziecko – Najlepsza Inwestycja”, www.zakupydladziecka.pl

Parametry publikacji „Nie taka mroźna zima”:

Oprawa: twarda, tektura 2 mm

Strony: ilość stron 36, kolor

Okładka: mat + lakier UV

Wielkość: 200×200 mm

Dla dzieci w wieku 4-10 lat

Opinie czytelników

Ci, którzy nie lubią zimy, powinni sięgnąć po ten album – a na pewno zmienią zdanie! Wiersze w sposób prosty i zabawny przedstawiają dzieciom uroki mroźnej pory roku. Autorka zachęca, by cieszyć się małymi rzeczami, być może niedostrzegalnymi na co dzień: pięknem śniegowych płatków, kubkiem gorącej herbaty, spacerem w mroźny dzień. Zima jest ciekawa, zima jest aktywna! Widać to wyraźnie na kartach książki, gdzie rysunkom towarzyszą rodzinne fotografie. Pociechy znajdą też miejsce na własną twórczość: wiersz i zimowe zdjęcie!

Magazyn i portal „Rozwiń Skrzydła”

Czytając te wiersze, zaczyna się tęsknić za mroźną i pełną zabaw na śniegu zimą. Zimą, która kojarzy się także z bożonarodzeniowymi prezentami i ciepłem palącego się w kominku drewna. Zima jest piękna, a ta w wierszach Margarett Borroughdame jeszcze piękniejsza i bardziej kochana.

Aneta Demianowicz, Redaktor naczelna e-szkrab.pl

Rzadko się zdarza, by wiersze o zimie zamiast zmrozić lub przyprawić choćby o lekkie dreszcze, tak bardzo rozgrzewały serce i rozum. Polecam!

Grzegorz Raczek, „Papierowy Pies”

Kto najbardziej cieszy się z zimy? Dzieci oczywiście! Nikt tak nie czeka na śnieżkowe bitwy, nikt z takim zaangażowaniem nie lepi bałwana ani nie zjeżdża na sankach z taką pasją. A przecież zima to także ukochane przez wszystkie dzieci święta i długie rodzinne wieczory przy pachnących słońcem domowych powidłach. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na kartach książki. A czego tutaj na pewno nie zabraknie? Dziecięcej radości!

Anna Perlińska-Supeł, Redaktor naczelna „Miasto Dzieci”

Hu, hu, ha! Wcale nie taka zła! Wesoła, zachęcająca do zabawy, kolorowa i… rymowana – taką zimę znajdziemy na kartach tej uroczej książeczki. Do czytania i zabawy nie tylko w mroźne dni.

Dziecko – Najlepsza Inwestycja

Ta książka to nie tylko wiersze, które znakomicie oddają wszystko to, czym zima jest dla dzieci. Fotografie ilustrujące tekst uruchamiają wspomnienia, przywołują śnieżne, mroźne, zimowe przygody, które sami przeżyliśmy. „Mamo, zobacz, miałam taką samą czapkę, jak ta na zdjęciu!”, „A pamiętasz jak ulepiliśmy tego wielkiego bałwana, był prawie taki, jak ten”. Czytajcie tę książkę całą rodziną!

Portal „Juniorowo”

Zima jest nudna i bezbarwna? Skądże! Wystarczy spojrzeć na nią oczami dziecka, które zachwyca się malowanymi mrozem wzorami na szybie, różnorodnością śniegowych płatków, ciepłem kominka, smakiem malinowych konfitur i blaskiem choinkowych lampek. Zima jest piękna i właśnie taki jej obraz wyłania się z nasyconych kolorami i dziecięcą beztroską wierszy Margarett Borroughdame.

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak, Redaktor naczelna „Dzielnica Rodzica”