Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Pan Cylinderek - MB Books

Historię Pana Cylinderka Margarett Borroughdame opowiada dzieciom wierszem. W zabawny i lekki sposób pokazuje, jak radzić sobie w życiu z własnymi wadami, jak pokonywać swoje kompleksy i co zrobić, by nasze ułomności nie przesłaniały tego, co w nas najlepsze i najbardziej wartościowe. Tak jak cylinderek zakrył łysinę bohatera wiersza, tak pozytywna cecha lub talent mogą ukryć nasze niedoskonałości czy odwrócić od nich uwagę. A to pomoże nam zbudować poczucie własnej wartości i sprawi, że zarówno my sami, jak i otaczający nas ludzie będą z sympatią postrzegać nas poprzez tę cechę czy umiejętność. Kiedy skupimy się na pozytywach, nic nie przeszkodzi nam w cieszeniu się życiem, realizacji największych marzeń i byciu szczęśliwym.

„Pan Cylinderek” to opowieść z przesłaniem. Barwna i oryginalna oprawa graficzna dodatkowo sprawia, że jest to książka niepowtarzalna, tak jak jej sympatyczny bohater, który przemierzył wiele dróg by w nieoczekiwany sposób rozwiązać swój problem.

Książkę objęły patronatem: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Portal Qlturka, Portal „Czas Dzieci”, Magazyn „Dziecko Najlepsza Inwestycja”, Blog „Recenzje Agi”, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, portale „Miasto Dzieci”, Egodziecka.pl, eGaga.pl, e-szkrab.pl, Mini-Kultura i TVP ABC.

Nakładem Wydawnictwa MBBooks ukazały się następujące utwory dla dzieci autorstwa Margarett Borroughdame: „Rozkoszne lato”, „Nie taka mroźna zima”, „Wiosna radosna”, „Jesień plecień”, „Ciasteczkowa choinka Żuczka Blo”.

Książeczka poprawia humor, mówi o tolerancji, radzi, pokazuje pozytywy oraz to, że radość i szczęście warto czerpać z prostych rzeczy. (…) Autorka dopracowała całość w najdrobniejszym szczególe. Polecamy całym sercem!

Agnieszka Krizel i Staś, Recenzje Agi, Blog nietypowerecenzje.blogspot.com

Sympatyczna historyjka, która w humorystyczny sposób opisuje zmagania bohatera z problem jakim jest… łysina. Interesująca propozycja na wspólne czytanie z dzieckiem. (...).

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Parametry publikacji „Pan Cylinderek”:

Oprawa: twarda, szyta, kolor

Strony: ilość stron 40, kolor

Okładka: tektura 2 mm, folia mat, lakier punktowy

Wielkość: 200×200 mm

Dla dzieci w wieku 4-10 lat

Premiera w maju 2017

Opinie czytelników

Jedną z wielu charakterystycznych cech w twórczości autorki jest przedstawianie problemów i ich oryginalnych rozwiązań za pomocą rymowanego, wierszowanego słowa, które autorka z wszelką precyzją i szacunkiem do małego odbiorcy kreśli za każdym razem na stronach swych kolorowych, barwnych książeczek. Nie inaczej jest i tym razem.
„Pan Cylinderek” to sympatyczna, mądra książka z przesłaniem, odsłaniająca jeden z kompleksów głównego bohatera, który przemierzył wiele dróg, by w sposób zupełnie niespodziewany go rozwiązać. Mój młodszy syn był zachwycony treścią i przepięknymi, perfekcyjnie oddającymi klimat książeczki ilustracjami. Z uśmiechem na ustach śledził losy Pana Cylinderka i ucieszył się, że ta niezwykła, niecodzienna historia tak pięknie się zakończyła. Książeczka poprawia humor, mówi o tolerancji, radzi, pokazuje pozytywy oraz to, że radość i szczęście warto czerpać z prostych rzeczy. A na końcu czeka na dzieci mała niespodzianka. Autorka dopracowała całość w najdrobniejszym szczególe. Polecamy całym sercem!

Agnieszka Krizel i Staś, Recenzje Agi, Blog nietypowerecenzje.blogspot.com

Jak w prosty sposób opowiadać o sprawach nieprostych? Jak uczyć wartości w sposób wartościowy? Jak edukować w sposób niebanalny? Ja już wiem i chętnie Wam podpowiem.
Właśnie ukazał się na rynku „Pan Cylinderek” Margarett Borroughdame. Ta wierszowana opowieść podana w sposób lekki, łatwy i przyjemny wcale taka lekka nie jest. Choć żartobliwa i z humorem, to jednak pytania zadaje całkiem na serio. O poczuciu własnej wartości, o samoakceptacji, o umiejętności radzenia sobie z własnymi niedoskonałościami.
Jak zwykle mądrze. Jak zwykle celnie. Jak zwykle niebanalnie. Ilustracje Cezarego Powierży dopełniają dzieła. Polecam!

Anna Hacuś-Krawczyk, Czas Dzieci

Jak przekuć wady w zalety? Nowa książka Margarett Borroughdame w przeuroczy sposób uczy tej wielkiej sztuki – i małych, i dużych!

Agnieszka Pietrzak, kwartalnik „Dziecko – Najlepsza Inwestycja”

Z włosami czy bez, liczy się pozytywne nastawienie do świata. Pozytywne, jak ta książka.

Ewa Świerżewska, redaktorka prowadząca portali qlturka.pl, eGaga.pl, promotorka kultury dla dzieci

Sympatyczna historyjka, która w humorystyczny sposób opisuje zmagania bohatera z problem jakim jest… łysina. Interesująca propozycja na wspólne czytanie z dzieckiem. Na szczególną uwagę zasługują oryginalne i barwne ilustracje.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Książka w zabawny sposób pokazuje maluchom, jak zamiast przejmować się ułomnościami lub tym, czego w sobie nie lubimy, znaleźć inną pozytywną cechę, której wyeksponowanie pozwoli nam uwierzyć w siebie, polubić siebie. Dzięki temu inni będą postrzegali nas również przez pryzmat tej pozytywnej cechy.

Małgorzata Szewczyk, redaktor naczelna, portal Mini-Kultura.pl

Pan Cylinderek to sympatyczny gość, który na pewno zyska sympatię najmłodszych. Jego przygody są pełne humoru, więc warto sięgnąć po książkę, gdy Wasza pociecha ma gorszy nastrój. Uśmiech na jej twarzy – gwarantowany.

Karolina Chodkowska, redaktor naczelna serwisu e-szkrab.pl