Prezentujemy relację z obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Biblioteki Szkolnej przy w Szkole Podstawowej nr 353 im. „Wielkich Odkrywców” w Warszawie.

 

Na nasze zaproszenie zamieszczone w kwietniowym Newsletterze Literackim – do opowiedzenia jak Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w bibliotekach i placówkach edukacyjnych  odpowiedziały dwie biblioteki: MBP w Lublinie oraz biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 353 w Warszawie. Dziękujemy za odzew Pani Beacie Wijatkowskiej z Lublina i Pani Mirosławie Ciacharowskiej z Warszawy.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie wraz z ZTM Lublin zorganizowała ciekawą akcję promującą czytelnictwo wśród pasażerów miejskiej komunikacji publicznej. Pracownicy biblioteki tego dnia rozdawali podróżującym zakładki do książek, a tym, którzy jazdę umilali sobie lekturą – wręczali specjalne upominki. Dodatkowo w wybranych filiach biblioteki czytelnicy zapoznawani byli z ideą i krótką historią święta oraz również mogli liczyć na prezenty – niespodzianki.

W obchody Światowego Dnia Książki włączyła się również Biblioteka Szkolna działająca w Szkole Podstawowej nr 353 im. „Wielkich Odkrywców” w Warszawie. Zorganizowała ona wystawę książek, na której prezentowane były tytuły, które warto przeczytać. Odbyły się także zajęcia czytelnicze dla różnych grup wiekowych, podczas których uczniowie mogli zaprojektować okładkę swojej ulubionej książki. Prace plastyczne zostały zaprezentowane na specjalnej szkolnej wystawie. Dzieci uczestniczyły w quizie dotyczącym literatury, biblioteki i czytelnictwa.

Obydwu bibliotekom, a przede wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom gratulujemy wspaniałych pomysłów na świętowanie Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich! Z przesłanych do nas zdjęć wynika, że bawiliście się znakomicie!

Fotorelacja:

Pracownicy Miejskiej Biblioteki w Lublinie ruszają na akcję rozdawania ulotek i upominków.

Rozdawanie zakładek w lubelskich środkach komunikacji miejskiej.

Specjalne upominki dla pasażerów czytających książkę.

Wystawa książek w Szkole Podstawowej nr 353 w Warszawie.

Wystawa prac uczniów SP nr 353 w Warszawie- konkurs na projekt okładki ulubionej książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola wymagane *

four − 4 =